orientální tancearomaterapiearomamasáželéčení drahými kamenyreikivýklad tarotových karet
 

AKTUALITY A KURZY ... DĚJINY TANCE ... DRUHY TANCE ... ŽENA A TANEC ... GALERIE

ŽENA A ORIENTÁLNÍ TANEC

Žena v každé době bývala stělesněním magie, krásy, lásky a mateřství. Orientální tanec od pradávna býval nástrojem jak probouzet tuto ojedinělou a nezaměnitelnou ženskou energii. Břišní tance od věků tančí ženy pro ženy. Až později se stal nástrojem k potěše mužů. Jeho primární účel byl však mnohem čistší a přirozenější.

Žena skrze orientální tanec proniká do svého nitra, poznává své tělo a spolupracuje s ním. Ženy přirozeně rozeznávají jak a kdy zatančit který pohyb, neboť si nesou ženský archetyp vytvořený před mnoha tisícovkami let. Tančící žena okouzluje publikum svou ryzí smyslností, která se nesnižuje k lascivní sexualitě. Každá žena je v orientálním tanci krásná a žádoucí. Tanec ženy je energie vycházející z duchovní roviny a lásky k Bohyni Matce. Pomocí orientálního tance dokázala žena léčit, čerpat prodící božskou enrgii a předávat ji druhým. Břišní tanec provázel ženu celým jejím životem. Žena v orientálních tancích vyjadřuje sebětí s přírodou a se zemí.

I dnes že žena nenuceně a přirozeně učí pracovat s prapůvodní ženskou energií, která jim umožňuje objevit pravou ženskost, krásu a sebevědomí. Tím se žena učí pozitivnímu vztahu sama k sobě, ale také pravé lásce k druhým lidem. Cit, který bývá současnou dobou v lidech nepřirozeně potlačováván a který je ženám tak vlastní, se v břišním tanci dostává napovrch.

Orientální břišní tanec je v Německu a v USA doporučován ženskými lékaři, ortopedy a psychology jako výjimečná terapeutická metoda pro specificky ženské fyzické i psychické potíže. Je to i zdravý způsob jak tělo posílit a problémům předcházet. Slouží jako rehabilitace a při správném provádění přináší záhy úlevu.

Břišní tanec zrcadlí naladění ženy i její pravou povahu tak, jak ji mnohdy jindy nelze spatřit. Někdy takový projev ženy bývá nazýván vnitřní tanec, protože teprve v něm se dokáže svobodně vyjádřit a ukázat bez zábran svou vlastní hlubokou ženskou podstatu.

Takovou primární podstatou je nekonečná láska ke světu a také láska mateřská, kterou v sobě žena mnohdy objevuje díky tanci, neboť se tancem na mateřství připravuje.Žena v orientálním tanci může být vším, čím vždy chtěla být. Krásnou princeznou, šamankou, rozvernou vesnickou dívkou se džbánem na hlavě, moudrou čarodějkou, nebo cikánkou. Žena získává úctu a lásku sama k sobě, vzpřímený postoj a zdravé sebevědomí. Takovou ženu poznáte na první pohled podle jiskřiček v očích a pravdivého úsměvu na tváři. Prvními neodmyslitelnými kroky bude samozřejmě výběr hudby, tanečního stylu a zvolení mezi improvizací a choreografií. V prvním případě vás čeká výběr hudby a detailní seznámení se s ní. V druhém případě vás čeká náročná práce sestavování a studování choreografie.